Klub realizuje swoje cele
ideowe poprzez licznie podejmowane działania i projekty:
1. Podtrzymywanie więzi rodzinnych
Głównym celem klubu jest integracja wszystkich potomków i krewnych rodu Netczuków z Międzyrzeca, wywodzących się od Naczków zwanych też Kozarami i Sakowiczami, a także rodzin spokrewnionych, tworzenie więzi społecznych, odbudowa tradycyjnych więzi rodzinnych i ich podtrzymywanie poprzez organizowanie, np.: wspólnych wycieczek, spotkań, zjazdów, badań, a także wzajemną pomoc w zakresie udzielania rzeczowych porad, udostępniania wzajemenie literatury, pamiątek i materiałów archiwalnych dotyczących przeszłości rodziny.
2. Odtworzenie historii, dokumentowanie aktualnych relacji
Kolejnym ważnym celem klubu i naszych genealogów jest odtworzenie, utraconej w ostatnim półwieczu, historii rodziny, zachowanie jej dla przyszłych pokoleń oraz bieżąca dokumentacja osiągnięć oraz aktywności współcześnie żyjących przedstawicieli klanu. Cele te klub realizuje poprzez zbieranie wspomnień, zeznań, pamiątek, zdjęć i innych materiałów wśród rodziny, prowadzenie badań, drzew i tablic genealogicznych oraz nawiązywanie i utrzymywanie życzliwych kontaktów z licznymi gałęziami Netczuków w Polsce i w innych krajach.
3. Odkrywanie początków naszego klanu
Równie istotne jest dla nas prowadzenie poszukiwań genealogicznych, badanie odległej przeszłości i początków naszego klanu obejmującej protplastów Naczków/Naczowiczów, Saków/Sakowiczów i Kozarów/Kozarowiczów, związków z innymi rodzinami, a także genealogii rodzin z nami spokrewnionych poprzez kwerendy w archiwach, literaturze i Internecie.
4. Opieka nad miejscami pamięci
Wielu przedstawicieli naszego klanu, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach, walczyło na frontach wielu wojen, było ofiarami prześladowań i represji w różnych epokach. Nasi krewni spoczywają na wielu cmentarzach, groby niektórych wygasłych linii pozbawione opieki wkrótce znikną. Miejsca ich pochówku są ważnym elementem pamięci rodzinnej, którą pragniemy zachować dla naszych dzieci i wnuków poprzez ich udokumentowanie i w miarę możliwości opiekę nad nimi.
5. Zachowanie spuścizny materialnej i tradycji
Ważną rolę w życiu naszych przodków odgrywały ich domy i miejsca, które zamieszkali. Naszym celem jest zachowanie w pamięci tradycji i materialnej spuścizny naszych przodków poprzez dokumentowanie dziejów gniazd rodzinnych, zbieranie opisów zwyczajów oraz legend.
6. Badanie historii międzyrzeczan
Naszym celem jest też popularyzowanie badań nad historią rodzin mieszczańskich i bojarskich poprzez pomoc krewnym i Międzyrzeczanom w poszukiwaniach, publikację na naszych stronach zdobytych informacji genealogicznych oraz wyników badań z projektów indeksacyjnych związanych z nazwiskami i pochodzeniem mieszkańców Międzyrzecczyzny, które są nadal rozbudowywane. W ramach naszych badań powstał Projekt Nazwiska Międzyrzeczan, indeksujemy księgi sądowe miasta z XVI-XVII w..